Exdražby.cz exdražby.cz
Hledat Menu
Elektronická dražba rozestavěné stavby a pozemku o výměře 519 m2 v Pardubicích

2 355 334,-Kč

Vloženo: 16.4.2018 14:17 | Číslo dražby: 46072

Dražba začne 17.05.2018 12:00:00 za 24 dní, 15 hodin, 31 minut a 21 sekund
Připojte se
Stav dražby:
Připravované
Číslo jednací:
063 EX 00087 / 13 - 110
Počáteční cena:
2 355 334,-Kč
Cena stanovena znalcem:
3 533 000,-Kč
Dražební jistota:
400 000,-Kč
Kraj:
Pardubický
Okres:
Pardubice
Město:
Pardubice
Typ zakázky:
prodej
Místo konání dražby:
www.exdrazby.cz

Více informací

Termín prohlídky

Prohlídka není umožněna

Popis předmětu dražby

Pozemek p.č. 627/60
Rovinný pozemek, lichoběžníkového tvaru, přilehlý svojí jižní stranou ke komunikaci Kokešovy ulice. Je umístěný jako koncový, v zástavbě novějších rodinných domků, za pozemkem podél komunikace je proluka a následuje nová zástavba
řadových rodinných domků. Pozemek má chatrné až poškozené oplocení pletivem, trvalý porost žádný, venkovní úpravy spočívají ve zřízení plynové přípojky, vodovodní přípojky a jímky na splašky. Zpevnění ploch nebylo zjištěno. V místě je připojení na veškerá media. Pozemek celkově neupravený. Jde tedy o dům se dvěma byty 4+kk. Orientace budovy - v podélné ose jih – sever.

S prodejem v dražbě nezaniknou právní závady, spočívající v neprovedené kolaudaci stavby z důvodů neprovedených revizí elektroinstalací a nedokončení zábradlí schodiště a balkonu na domě. Tyto závady jsou i důvodem „Rozhodnutí“ o zákazu užívání stavby.

Lokalita
Katastrání území Staré Čívice je místní části Města Pardubice, západním směrem. Se sídlem obce je místní část propojena silniční komunikací směr Přelouč, dříve výjezdní silnice směr Praha. Do sídla obce je spojení MHD, vzdálenost cca 5 km. Místní část má základní občanskou vybavenost, v kat.obce mají v průmyslové zóně sídla průmyslové podniky se zahraniční účasti. Širší zázemí tvoří vybavenost v další místní části Svítkov, kde je lékař, škola, železniční zastávka a další.

Stavba
Dvoupodlažní dům o 2 bytových jednotkách, nepodsklepený, pod sedlovým zastřešením půdní prostor. Stáří konstrukcí a dobu užívání lze odhadnout na dobu od r. 2000.
K datu ocenění není dokončeno:
- fasáda domu
- zábradlí na schodišti a balkonu
- el.inst., rozvaděč

Stavba domu je povolena stavebním povolením z 11.7.1995. Byla povolena stavba rodinného domu o dvou nadzemních podlažích, nepodsklepená, s půdním prostorem pod sedlovým zastřešením. Stavbu soudní znalec pro obtížné jednání na místě nemohl plně prohlédnout a zaměřit. Při zpracování znaleckého posudku tak vycházel:
- ze stavební dokumentace
- z vizuelní prohlídky z venčí
- z dílčích posouzení při jednání 3. 11 .2017

Soudní znalec konstatoval, že stavba je založena na základových pasech, je zřejmě provedena hydroisolace , svislé nosné konstrukce zděné na 40 cm, stropní konstrukce rovné, zřejmě panelové, propojovací konstrukce schodiště je ocelová, s dřevěnou stupnicí, střešní krytina tašková Bramac, krov sedlový, rozvody teplé a studené vody, teplovodní vytápění, kotel zřejmě plynový, kuchyně vybavená linkou, sporákem, lázeň standardní, zda je vybudovaná ve II.NP soudní znalec nezjistil. Podlahy - dlažby keramické, zda jsou dokončeny ve II.NP soudní znalec nezjistil. Dveře hladké, okna dvojitá, dřevěná.

Stáří stavby:
- stavební povolení vydané v r. 1995
- zákaz užívání z r. 2012 (k tomuto datu již byla pravděpodobně stavba v dnešním stavu)
- užívání stavby pravděpodobně od r. 2000

Technický stav:
- vizuálně a velmi rámcově posuzováno, stavba nemá hlavní konstrukční prvky narušené, poškozené jsou vstupní dveře do chodby a z chodby do jídelny, poškození násilným užíváním. Ze stavu těchto dveří lze uvažovat i o možném nadměrném opotřebení ostatních prvků, zejména vybavení.

Dispozice:
- vstup do domu je představenými schody do zádveří, dále do chodby a haly se schodišťovým prostorem, vstupem do lázně, tří pokojů, jídelny s kuchyňským koutem. Dispozice II.NP je v podstatě shodná, navíc je přístup na balkon
Místnosti:


Místo konání

www.exdrazby.cz

Exekutor

Exekutorský úřad Praha 7
JUDr. Vladimír Plášil
Jankovcova 13
Praha 7 – Holešovice
170 00
tel: 266713022
email: zde
dat. schránka: hjng8vk odkaz
více o exekutorovi

Mapa
Průběh elektronické dražby
Informace před a v průběhu dražby
Dražba zatím nezačala